Clever Samakai

Clever Samakai se narodil v roce 2004. Narodil se a vyrůstal v Lusace. Žije s oběma rodiči v části John Laing. Clever navštěvuje školu v komunitním centru Njovu, jelikož si jeho rodiče nemohou dovolit dát ho do školy. Ve svém volném čase hraje nohejbal, volejbal a fotbal. Clever žije s osmi dalšími členy rodiny v domečku s jedním pokojem. Clevrův tatínek pracuje jako člen ochranné služby s příjmem cca 1000K. Celkové náklady na jejich domeček jsou až dvojnásobné než jeho mzda.

Daniel Tembo

Daniel Tembo se narodil v roce 2003 ve východní provincii Zambie.  Zatímco jeho rodiče zůstali žít ve východní provincii, Daniel mít veliký sen vyrazit do města a začít chodit do školy. Část tohoto snu mu splnil jeho strýc, který ho vzal s sebou do města Lusaky. Bohužel druhá část snu se mu doposud nesplnila a od svých 6 let zde čeká na příležitost začít chodit do školy.

Febby Banda

Febby se narodila v roce 2000 v Lusace. Žije se svojí maminkou v části Chibolya. Febby má oba rodiče, ale pouze její maminka pracuje a to jaké zahradnice a uklízečka. Ve svém volném čase ráda hraje nohejbal. S maminkou a svými bratranci žije ve čtyřpokojovém domečku s elektřinou. Měsíční příjem celé rodiny se pohybuje kolem 400K. Náklady jsou bohužel vyšší než jejich příjmy a Febby to tak nedovoluje návštěvovat školu.

Ignatious Ngandiza

Ignatius se natodil v roce 2002 v Lusace. Žije s oběma rodiči v Chibolyi a chodí do komunitní školy Njovu. Jeho snem je chodit do školy s cílem zlepšit životní úroveň své rodiny. Jeho nejoblíbenějším sportem je fotbal a miluje čtení. Jeho rodiče jsou oba naživu, ale žije jen se svou maminkou, která pracuje jako pradlena, uklizečka a zahradnice. Ignatious žije v domácnosti s dalšími šesti členy ve dvoupokojovém domečku. Dům nemá elektřinu ani vodu. Příjem rodiny se pohybuje kolem 750K.

Jenipher Chisulu

Na adopci čeká od: 3/2014

Jenipher se narodila v roce 1996. Jenipher žije se svou rodinou v chudinské čtvrti John Laingh. Její matka prodává ovoce na ulici. Otec je rybář. Loví ryby v oblasti kolem města Kabwe a pak je prodává v Lusace. Jenipher je nejstarší z pěti dětí. Jenipher přerušila školní docházku v 7. ročníku, sice chodila do státní školy, kde nemusela platit školné, ale rodina neměla finance na uniformu a další nezbytné věci pro školní docházku. Chce se stát právníkem. Ráda čte křesťanskou literaturu a pak učí mladší děti o tom, co se naučila v kostele. 

Pokud byste se rádi dozvěděli více o možnosti podporovat další vzdělání Jenipher, vyplňtě, prosím, formulář "Kontaktujte nás" pod fotogalerií. Naše koordinátorka se s Vámi poté spojí a dá Vám další potřebné informace.

Mervis Mwanza

Mervis Mwanza se narodila v roce 2005 v Lusace. Má tři bratry Francise 5 let, Johna 9 let a Franka 14 let. Mervis navštěvuje školu v komunitním centru Njovu. Mervis si stejně jako její rodiče nemohou finančně dovolit školní vzdělání. Ve svém volném čase hraje nohejbal, miluje kreslení a tanec. Mervis žije se s dalšími šesti členy v jednopokojovém doečku bez elektřiny a vody.